KOSGEB’in desteği fuarlarda boş yer bırakmadı

KOSGEB’in, firmalara katıldıkları fuarlara yüzde 60′a kadar destek vermesi nedeniyle yurt içi fuarlarında yer kalmadığı bildirildi.

KOSGEB, küçük ve orta boy işletmelerin (KOBİ) yurt içi ve yurt dışında pazar paylarını artırması amacıyla tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde destek veriyor. Yurt dışı iş gezisi, tanıtım, nitelikli eleman istihdamı, danışmanlık, eğitim, enerji verimliliği, tasarım ve bağımsız denetim desteği gibi desteklerin yanı sıra yurt içi fuarlara katılan firmalara 30 bin liraya kadar destek sağlayan KOSGEB, sayesinde fuarlara katılım artarken, fuar alınlarının dışına kurulan çadırlarda da yer kalmadığı belirtildi.

Tüyap Adana Fuarcılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Bülent Yamaç, yaptığı açıklamada, 5-9 Ekim 2011 tarihinde Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleyecekleri Mobilya Fuarı için 10 bin 800 metrekare kapalı alanın dolduğunu ve 4 bin 200 metrekarelik bir alana da fuar çadırı kuracaklarını söyledi. Yamaç, çadırdaki alanların da yoğun talep nedeniyle yarısının kiralandığını kaydetti.

Mobilya fuarına Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin ve Kilis’ten yaklaşık 100 firmanın katılacağını 18 ülkeden de sektör temsilcilerini ve firmaları Adana’da ağırlayacaklarını söyleyen Yamaç, özellikle mobilya ihracatı yapan ülkelere davet götürdüklerini kaydetti.

Mobilya fuarının yanı sıra 19-23 Ekim 2011 tarihinde düzenleyecekleri tarım fuarında da 2 ay öncesinden yer kalmadığını ve fuar dışında ki yaklaşık 20 bin metrekarelik alanın da dolduğunu vurgulayan Yamaç, ”Firmalarımız artık tanıtıma daha çok önem veriyor. Yurtiçi ve yurtdışı fuarları takip ediyor. Kendi sektörlerinde ki yeni gelişmeleri ve yenilikleri, ulusal ve uluslararası fuarlardan öğreniyor” dedi.

KOSGEB’in fuara katılan firmalara sağladığı yüzde 50-60 arasındaki desteğin sektörü hareketlendirdiğini kaydeden Yamaç, ”Fuara verilen destek sayesinde, 2 ay öncesinden bütün yerlerimizi kiraladık. Fuar alanımız dışında kurduğumuz çadırlarda da yer kalmadı. KOSGEB, firmaların daha çok tanıtım yapmasına, pazar bulmasına ve yurtdışına açılmasının yanı sıra Türkiye’de fuarcılığın gelişmesine de katkı sağlıyor” dedi.

Adana Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı da geçen yıl son güne kadar fuar alanını dolduramadıklarını ancak bu yıl 2 ay öncesinden bütün yerlerin dolduğuna dikkat çekti.

Avcı, ”Mobilyacılar olarak geçen yıl fuardan verim aldık, iş bağlantıları yaptık. Yurtdışından misafirleri davet ettik, bu yıl da çok sayıda misafir ağırlayacağız” dedi. KOSGEB’in verdiği desteğin firmaları rahatlattığını vurgulayan Avcı, ”Bu yıl ki fuara yeni tasarımlarla ve daha güzel ürünlerle katılacağız. Firmalarımızın için bu fuar da avantaj sağlayacak” diye konuştu.

TANITIM VE PAZARLAMA DESTEĞİ

KOSGEB Adana Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise KOBİ’lerin yurt içi ve yurt dışında pazar paylarını artırmak amacıyla tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde destek verildiğini kaydetti.

Fuarlarda kiralanan stant bedeli üzerinden yüzde 60′a kadar destek verildiğine dikkat çekilen yetkililer, şunları kaydettiler:

”Fuar öncesinde sözleşmeleri ile destek talebinde bulunan firmaların, fuar gününde fuarlara katılıp katılmadığı ve ne kadar alanda tanıtım yaptığının belirlenmesinin ardından fuar sonrası ödemeleri gerçekleştiriyoruz. Bu uygulamanın amacı, ekonomiyi canlandırmak, KOBİ’lerin rekabet gücünü artırmak ve ekonominin ayakta tutulmasını sağlamak.”

KOSGEB’in, yurt içi fuarlara 30 bin, yurt dışı iş gezisine 10 bin, tanıtıma 15 bin, eşleştirmeye 15 bin, nitelikli eleman istihdamına 20 bin, danışmanlık hizmetine 15 bin, eğitime 10 bin, enerji verimliliği için 30 bin, tasarım için 15 bin, sınai mülkiyet hakları için 20 bin, belgelendirme için 10 bin, test, analiz ve kalibrasyon 20 bin ve bağımsız Denetim Desteği için 10 bin lira destek sağladığı kaydedildi.

AA

Digg this! Add to del.icio.us! Stumble this! Add to Techorati! Twitter Share on Facebook! Reddit! Yahoo Messenger Yazar admin


Yayınlanan Kategoriler Ekonomi, Kobi Etiketler :faizsiz kobi kredileri, KOBİ, KOBİ'lerin yurt içi ve yurt dışı, kosgeb, küçük ve orta boy işletmeler, küçük ve orta boy işletmelerin, TANITIM VE PAZARLAMA DESTEĞİ

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal etİsim *

E-posta * (will not be published)

İnternet sitesi

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:

Kategori bilgisayarCep TelefonuDiyetDizilerDünyaEğitimEkonomiFeaturedGenelGüncelinternetİstanbulKanal İstanbulKobiKonutMagazinOtomobilSağlıkSecim 2011SinemaSiyasetSporTeknolojiTorba YasaTurizmTürkiyeYaşam Vatan Son Dakika MetaKayıt OlGirişYazılar RSSYorumlar RSSWordPress.org Son Yorumlar şehri inanlı in Torba Yasa’da Bağ-Kur’luya Erken Emeklilik Fırsatı
"benim 1994 yılında uzerıme kayıtlı dukkanım vardı vergılerımı odedım…"HASAN in Hıncal Uluç: Fenerbahçe ile Kayserispor maçı şike kokuyor!
"bak hıncal uluç bey bensakaryalıyım 29 yaşında evli iki çocugum var.ben f…"HASAN in Hıncal Uluç: Fenerbahçe ile Kayserispor maçı şike kokuyor!
"siz medyacılar ne işe yarar sınız bilmem. reyting yapmak için futbolu kulla…"yunus in Esnafa ve Yeni İş Kuracaklara Devlet Kredi Verecek
"ben iş kurmak istiyorm bu kredi hakında fazla bilgi werilmemiş şartlarnız n…"turgut in Esnafa ve Yeni İş Kuracaklara Devlet Kredi Verecek
"ben iş kurmak istiyorum şartlar hakkında hiç bir bilgi verilmemiş şartlar…" En Çok Yorumlananlar Torba Yasa'da Bağ-Kur'luya Erken Emeklilik Fırsatı Emeklilik için yaşı bekleyenlere müjde! Sözleşmeli Er Alımı ve Sözleşmeli Er Şartları 2011 Muhteşem Yüzyıl dizisi RTÜK'e şikayet yağmuru - 2. bölüm fragmanı - dizi izle Erken Emeklilik Yasa Tasarısı 2010-2011 Kayseri Toki Kura Çekilişi Sonuçları Son Makaleler Amy Winehouse evinde ölü bulunduKOSGEB’in desteği fuarlarda boş yer bırakmadıSözleşmeli Er Başvuru Şartları ve Başvuru FormuYeni Kurulan Profesyonel Ordu Ne Olacak?Öcalan’ın 5 koşulu ve AKP’nin yanıtıPazartesi hava daha da ısınacak Etiket Bulutu AnkaraBaşbakan Recep Tayyip ErdoğanBirCEP TelefonudiyabetDiyetEdenEkonomifacebookFenerbahçegalatasarayGenelgoogleHaberinternetkanserKOBİkosgebmemurMetinMuhteşem YüzyılNinreklamSağlıkSGKSosyal Güvenlik KurumutokiToplu Konut İdaresiTorba KanunTorba TasarıTorba YasaTorba yasada neler var?torba yasa maddeleritorba yasa ne zaman çıkacaktorba yasasında neler varTorba Yasa TasarısıTürkiyeYaYaşamYeniYÖKİlkİstanbulŞEKERşeker hastalığı sohbetcabadak.xml

Cover WP Theme

© 2011 Güncel Bilgi Paylaşım Sitesi

Kişisel web sitesiKişisel web sitesi

0 yorum:

Yorum Gönder