İstanbul’un En Temiz Plajları Ve Fiyatları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, halkın kullanımına açılan 5 plajdakideniz suyu temizlik oranının her hafta ölçüldüğünü, gerekli ilaçlamaların yapıldığını ve halkın gönül rahatlığıyla denizegirebileceğini bildirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, havaların ısınmasıyla birlikte açılan denizsezonu ile ilgili belediyenin bu yıl da plaj hizmeti çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Plajlarda, İstanbul halkının huzurlu bir gün geçirebilmesi için güvenlik personeli ile gerekli tedbirlerin alındığı da vurgulanan açıklamada, ”Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğünün plaj hizmeti verdiği 5 ayrı noktada, her hafta denizsuyu temizlik oranı ölçümleri analiz edilmekte, gerekli ilaçlamalar yapılmakta ve halkın gönül rahatlığıyla denize girebilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca, plajlarda yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılamak üzere kafeterya alanları da mevcuttur” ifadeleri kullanıldı.

”Güneş Plajı” ve ”Caddebostan-1 Plajı” dışında, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki diğer plajlardan tüm İstanbulluların ücretsiz olarak faydalanabileceği belirtilen açıklamada, belediye bünyesinde kullanıma açılan plajlarda 70, özel plajlarda ise belediye mensubu 226 cankurtaranın hizmet vereceği ifade edildi. Açıklamada ayrıca, bu plajlarda 16 cankurtarma botu, 10 adet kurtarma jeti ve 7 adet de ”ATV” aracının hizmet vereceği vurgulandı.

PLAJLARIN ÖZELLİKLERİ

Açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi denetiminde kullanıma açılan plajlar ve özellikleri ise şöyle sıralandı:

-Florya Menekşe Plajı: 620 metre sahil şeridine sahip, 200 adet şezlong, 200 adet şemsiye, 2 adet cankurtaran mobosu, 3 adet cankurtaran kulesi, 12 adet tuvalet, 8 adet soyunma kabini, 5 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 1 adet büfe ve 100 araçlık otoparkı bulunan plaj, ücretsiz hizmet verecek.

-Florya Güneş Plajı: 840 metre sahil şeridindeki plajda ise 2 adet cankurtaran kulesi, 1500 adet şezlong, 1500 adet şemsiye, 42 adet tuvalet, 234 adet soyunma kabini, 48 adet duş, 1 güvenlik kabini, 2 adet büfe, 228 adet emanet dolabı ve 300 araçlık otopark alanı bulunuyor. Plaja yetişkinler 15, öğrenciler ise 10 TL ücret karşılığında giriş yapabilecek.

-Caddebostan 1 Plajı: 450 metre sahil şeridindeki plajda da 483 adet şezlong, 200 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 1 adet tuvalet, 18 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 2 adet büfe bulunurken, giriş ücreti ise 10 TL olarak belirlendi.

-Caddebostan 2 Plajı: 300 metre sahil bandına sahip, 500 adet şezlong, 200 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran mobosu, 1 adet cankurtaran kulesi, 1 adet tuvalet, 14 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 2 adet büfe bulunan plaj, ücretsiz hizmet verecek.

-Caddebostan 3 Plajı: 250 metre sahil bandına sahip plaj ücretsiz olarak hizmet verecek. Plajda, 100 adet şezlong, 100 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 1 adet tuvalet, 8 adet soyunma kabini, 4 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 1 adet büfe bulunuyor.

http://www.cabadak.com/wp-content/uploads/plaj-deniz3.jpg

İstanbul’un göbeğinde tatil havası yaşamak için…
Büyükada’nın incisi Yörükali Tesislerin de tatile ne dersiniz?
Denizin, güneşin ve eğlencenin bir arada bulunduğu Yörükali Tesislerine davetlisiniz.
Adaların tek kumsal plajı aynı zamanda en büyük kapasiteye sahip olan Yörükali Tesislerin de dilerseniz günübirlik plajından faydalanabilirsiniz.
Dilerseniz motellerimizde günlük-haftalık ve aylık olarak konaklayabilirsiniz.
Büyükada merkeze ulaştıktan sonra iskelede sizleri karşılayacak olan ücretsiz motor servislerimizle Yörükali Tesislerine ulaşmanız sadece 12dk.
Not: plaj kapasitemiz 1600 şezlongludur. Şezlong sayısı kadar müşteri alınmaktadır.

Marmara denizi sizleri kumsalına uzanmaya, animasyonlar eşliğinde zevkli saatler geçirmye
Yörükali Turistik Tesislerine beklemektedir…

Motelimizin müşterileri hariç dışardan gelen müşterilerimizede plajımız kullanıma açıktır. 20 TL ücret karşılığında;
Şezlong
Şemsiye
Emanet – Kabin – Duş
Ücretsiz mavi tur eşliğinde gidiş dönüş seferleri bir çok etkinlikten de yararlana bilirsiniz.
İletişim bilgileri:
BÜYÜKADA YÖRÜKALİ TESİSLERİ
Telefon: +90 216 382 74 54
Faks : +90 216 382 72 05
Web : www.yorukali.com
E-mail : info@yorukali.com

Avrupa Yakasındaki plajlar:
-Florya Plajı
600 m. boyunca sahil dolgusu ve düzenlemesi, 800 metrelik plaj alanı, 288 adet emanet dolabı, 180 adet kabin, 24 adet duş ve 2 adet çocuk oyun alanı, 250 araçlık açık otopark, 4 adet cankurtarma kulesi, 30 adet WC kabini, 2 adet özürlü tuvaleti, 2 adet tam otomatik prefabrik havuz, 1000 şezlong ve 1000 şemsiye bulunuyor.

-Menekşe Plajı (Küçükçekmece Gölü Yanı):
650 m. uzunluğunda sahil bandı, ahşap giyinme-soyunma odaları,
duşlar, büfe, WC’ler, 300 araç kapasiteli otopark mevcut.

-Güneş Plajı (Güneş Motellerin Arkası)
600 m. uzunluğunda sahil bandı mevcut. Giyinme-soyunma odaları, duşlar, büfe, WC’ler bulunuyor.

-Çiroz Plajı (Yeşilköy):
Plaj iki bölümden oluşuyor ve iki koy şeklinde. Plaj toplam 660 metre uzunluğunda, 2 adet cankurtaran kulesi, 3 adet seyyar büfe, 80 adet soyunma kabini, 24 adet duş, 20 adet tuvalet kabini, 500 şezlong ve 500 şemsiye, 6 cankurtaran bulunacak.

-Durusu Karaburun Plajı
5 kilometre uzunluğunda sahili bulunuyor.

 

-Çanta, Selimpaşa, Kumburgaz, Silivri Plajları’nda Büyükşehir Belediyesi sadece cankurtaran hizmeti verecek.

Anadolu Avrupa Yakasındaki plajlar
-Kadıköy-Caddebostan (1,2,3) Plajları:
Burada yaklaşık 950 m. uzunluğunda 3 adet plaj mevcut. Plajlarda 1000 adet şezlong, 1000 adet şemsiye, 40 soyunma kabini, 5 duş alanı, 3 cankurtaran kulesi mevcut.

-Beykoz (Küçüksu) Plajı:
200 şezlong ve 170 şemsiye
300 kişiye denize girme ve güneşlenme olanağı sunulmaktadır.

-Şile Plajı(Ağlayankaya-Uzunkum-Ayazma-Sofular)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu plajlarda sadece cankurtaran hizmeti verecek. Bu plajlarda, her 300 metrede bir Cankurtaran Kulesi olacak ve her kulede 2 cankurtaran hizmet verecek. Aynı zamanda her plajda, 1 doktor ve 1 ambulans tıbbi teknisyeninin bulunduğu ambulanslar hazır bulunacak…

Denize girmek için çok uzaklara gitmenize gerek yok. İstanbul’un göbeğinde yer alan plajlar, günübirlik tatiliniz için geniş seçenekler sunuyor.

Naki Bey Plajı

Büyükada Naki Bey Plaj Tesisleri’nde deniz, güneş ve lezzet keyfi bir arada… Adada günlük yaşamı kabusa çeviren trafik derdi yok, kentin her bir yanından kalkan vapurlarla ulaşım çok kolay. İskeleden yürüyerek 10, faytonla ise sadece 2-3 dakika sürüyor. Ayrıca her hafta periyodik aralıklarla deniz suyu temizliği kontrol ediliyor. İstanbul’un en temiz denizi Naki Bey Plajı’nda… Naki Bey Plaj Tesisleri, plajı, çay bahçesi, kumluk alanı, özenli hizmeti ve leziz yemekleriyle size unutulmaz günler vaat ediyor. Günübirlik gezileriniz için ucuz, kaliteli ve keyifli bir hizmet anlayışını benimseyen işletme, grup indirimleri ve özel günlerde uygun seçenekler sunuyor.

Adres: Mimoza Çıkmazı No: 15-17 Büyükada
Tel: 0216 382 45 01

Wattabe

Türkiye’nin ilk doğa sporları merkezi olan Wattabe, Büyükçekmece Gölü’ne 1 km. sahili olan 610 dönüm doğada hayata eklenmiş. Dünyada gerek kişisel, gerekse kurumsal olarak yaşam kalitesini artırmanın önde gelen elemanları arasında yer alan doğa sporları kavramının Türkiye’deki ilk kurumsal merkezi olan Wattabe’de su sporları (yelken, katamaran, laser, rüzgar sörfü, sea kayak, kano), motor sporları (4X4 off road, motocross, ATV ) gibi aktiviteleri yapabilirsiniz. Ayrıca motor ve su sporları dışında mountainbike, ritm, çeşitli kurslar ve şirketler için eğitimler de düzenleniyor. Aktiviteler sırasında acıkan ve yorulanlar için Wattabe’nin restoran ve barı da mevcut.

Adres: Alkent 2000 Lakeside Büyükçekmece
Tel: 0212 857 82 92

Solar Beach

2002 yaz sezonundan bu yana hizmet veren Solar Beach, 30.000 m2′yi aşan alanıyla Türkiye’nin en büyük özel plaj ve açık hava performans merkezi olma özelliğini taşıyor. Solar Beach, Kilyos’ta gündüzü ve gecesiyle 24 saati dolu dolu yaşayan bir ‘vaha’… Geniş altyapı olanakları, otopark alanları, özel plajı, catering alternatifleri, konser ve performans sahneleri, sınırsiz spor alternatifleri, tüm yaz sezonuna yayılan gündüz ve gece aktiviteleri ile Solar Beach, İstanbul için yaz aylarının vazgeçilmezi. Konukların hizmetine sunulmuş olan 1 kilometrelik özel plajın haricinde yararlanabilecekleriniz: Axess Lounge (400 kişiye kadar yemek servisi imkanı), Beach Bar, Solar Bar (40 metrelik ana bar), BBQ Corner, performanslarda kullanılan 6 modüler bar, performanslarda kullanılan 4 ek yiyecek servis noktası, çocuklu ailelere yönelik Kids Club, 3 bin kişilik şezlong ve minder, 9 adet güneşlenme terası, 1.500 araçlık özel otopark, 3 ayrı bölümde 60 adet WC, 40 adet duş ve soyunma kabinleri. Hafta içi giriş 15 YTL; hafta sonu ise 25 YTL.

Adres: Turban Yolu Cad. No: 4 Kilyos
Tel: 0212 201 10 12

Dalia Beach Club

Zekeriyaköy’ü ve Kilyos’u ardınızda bırakıp Demirciköy yoluna saptıktan az sonra solda bir işaret göreceksiniz: Dalia. 2002 yılı yaz sezonunda faaliyete geçen Dalia Beach Club, İstanbullulara Akdeniz ortamını Karadeniz’de yaşatmayı hedefliyor. Dalia yeşil alanları, kafesi, barı, özellikle balık mönüsüne doyamayacağınız restoranı, plaj voleybolu, dergi-kitap köşesi, özel güvenliği, bin araçlık otoparkı ve bir klüpten istenebilecek bütün olanaklarıyla sizi bekliyor. Günlük yaşamın stresini doğada gidermek istiyorsanız trekking, kumda özgürlüğü yaşamak için plaj voleybolu, denizde ise sörf yapabilir; sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebilirsiniz. Giriş ücreti 15-20 YTL. Şezlong ve otopark için ayrıca bir ücret ödenmiyor.

Adres: Demirci Köyü-Sarıyer
Tel: 0212 204 01 69

Golden Beach Club

Golden Beach Club, tatil keyfini İstanbul’da sürmeniz; eğlenceyi ve dinlenceyi evinizin yakınlarında yaşamanız için açıldı. Golden Beach Club, İstanbul’un Karadeniz kıyısında yaşamın özgürlüğünü, renklerin cümbüşünü ve bir tatil düşünü size cömertçe sunan saklı bir cennet. Konaklama ve aktivite imkanları: 26 adet bungalow, 6 adet suit oda, Camping Restaurant, Kır Kahvesi, Snack Bar, Beach Bar, beach volley, bisiklet ve yürüyüş parkuru, tırmanma duvarı, mini golf sahası. Sabah 08:00′de hizmet vermeye başlayan plajın akşam kapanış saati yok. Giriş ücreti hafta içi 20, hafta sonu 25 YTL.

Adres: Marmaracık Koyu, Rumelifeneri
Tel: 0212 325 55 83

Kamos Beach Club

Haftanın yedi günü açık olan tesiste havuz da var. Sabah 08:00′de açılan mekan, gece 02:00′de kapanıyor. Giriş hafta içi 10, hafta sonu 15 YTL. Fiyata şezlonglar dahil. Zaman zaman konserlerin de düzenlendiği Kamos’ta bir restoran da bulunuyor.

Adres: Kınalıada Ayazma Koyu
Tel: 0216 381 69 13

Burc Beach

Boğaziçi Üniversitesi’nin tesisi olan Burc Beach, İstanbul’un kuzey sahilinde Karadeniz’in incisi Gümüşdere’de yer alıyor. Sabah saatlerinden itibaren gününüzün dolu dolu geçmesi için her türlü akitivitenin mevcut olduğu Burc Beach’in 2 km’lik kumsalı bulunuyor. Su sporları ve plaj sporları, ahşap güneşlenme ‘deck’leri, şemsiye ve şezlongları, 150 kişilik cafesi, 600 araçlık kapasiteli otoparkı, beach barı, lezzetli plaj ve yaz yemekleri, günbatımında düzenlenen ‘beach party’leri ile özellikle haftasonları eğlence, spor ve müziğin adreslerinden biri haline geliyor. BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği), her hafta sonu Burc Beach’e Boğaziçi Üniversitesi güney kampüsten servis kaldırıyor. 09:00′da Ggney kampüs meydanından kalkan servisler, dönüşte 18:00′de Burc Beach otoparkından kalkıyor. Burc Beach’e giriş fiyatı üyeler için hafta içi 7.5 YTL, hafta sonu 10 YTL. Misafirlere hafta içi 15 YTL, hafta sonu 25 YTL.

Adres: Demirciköy, Kilyos
Tel: 0212 287 02 32

Dodo İstanbul Sea Club

Tuzla’da hizmet veren Dodo İstanbul Sea Club, hem restoranlarının hem de aktivitelerinin zenginliğiyle İstanbullu deniz tutkunlarını kendisine çekiyor. Haftanın yedi günü hizmet veren Dodo, hafta içi 11:00-24:00, hafta sonu ise 11:00-02:00 saatleri arasında açık. Dodo’nun iki restoranı bulunuyor. Akdeniz yemekleri sunan Yunan restoranı El Greko ve Brezilya restoranı Rodizio. Bar olarak Escoba Beach Bar ve cafe olarak Nescafe Cafe Corner hizmet veriyor. Ayrıca sörf yapmaya imkan sağlayan Dodo’nun 25 kişilik eğitim veren bir sörf alanı bulunuyor. Dodo İstanbul Sea Club’da haftanın her günü sörf yapabilir ve Club’dan yararlanabilirsiniz. İsterseniz Nescafe Cafe Corner’da ağaçların altında minder veya hamaklarda dinlenebilir ya da aktivitelere katılabilirsiniz. Hafta içi giriş fiyatı 10 YTL (bir içki dahil), hafta sonu ise 20 YTL (öğle yemeği dahil). Hafta içi saat 20:00′den sonra girişler ücretsiz. Hafta sonu saat 20:00′den sonra 20 YTL ödeyerek cluba girebilirsiniz.

Adres: Ankara Mercan Çınarlı Sok. No: 1 Tuzla
Tel: 0216 446 87 37

BURC BEACH
Boğaziçi Üniversitesi’nin tesisi olan Burc Beach, İstanbul’un kuzey sahilinde Karadeniz’in incisi Gümüşdere’de yer alıyor. Sabah saatlerinden itibaren gününüzün dolu dolu geçmesini için her türlü akitivitenin bulunduğu Burc Beach’in 2 km’lik kumsalı bulunuyor. Su sporları ve plaj sporları olarak kiteboard, katamaran, windsurfing, bodyboard, skimboard, wavesurf yapılmaktadır.Ahşap güneşlenme “deck”leri, şemsiye ve şezlongları, 150 kişilik cafesi, 600 araçlık kapasiteli otoparkı, beach barı, lezzetli plaj ve yaz yemekleri, günbatımında düzenlenen “beach party”leri ile özellikle haftasonları eğlence, spor ve müziğin adreslerinden biri haline geliyor. Burc Beach’in fiyatları ise; Üyelere hafta içi: 10 YTL, hafta sonu 15 Y TL. Misafirlere hafta içi: 20, hafta sonu 25 Y TL. Boğaziçi Üniversitesi Mensublarına hafta içi ücretsiz, hafta sonu 5 YTL. Ayrıca Boğaziçililer yakın dostlarını da Burç Beach’e abonman yapabilirler. Fiyatlar şöyledir: Üye abonman 150 YTL, üye aile 200 YTL, misafir abonman 250 YTL, Misafir aile 400 YTL.

Bümed (Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği),
her hafta sonu Burc Beach’e Boğaziçi Üniversitesi Güney kampüsten servis kaldırıyor. 09:00′da Güney Kampüs meydanından kalkan servsler, dönüşte 18:00′de Burc Beach otoparından kalkıyor. Üye için servis ücreti 22,50 YTL. Misafir için ise 32,50 YTL. Öğrenci ve Personel için 12,50 YTL
Adres: Demirciköy, Kilyos Telefon: Rezervasyon için: 0212 359 58 00 / 134-135 (rezervasyonlar cuma akşamı 21:00′a kadar yapılmalıdır).

DALİA BEACH CLUB
Zekeriyaköy’ü ve Kilyos’u ardında bırakıp Demirciköy yoluna saptıktan az sonra , solda bir işaret göreceksiniz: Dalia. 2002 yılı yaz sezonunda faaliyete geçen Dalia Beach Club, İstanbul’ lulara Akdeniz ortamını Karadenizde yaşatmayı hedefliyor. Dalia, yeşil alanları, cafesi, barı, özellikle balık menüsüyle doyamayacağınız restaurantı, plaj valeybolu, dergi-kitap köşesi, özel güvenliği, bin araçlık otoparkı ve bir klüpte istenebilecek bütün olanaklarıyla sizi bekliyor. Günlük yaşamın stresini doğada gidermek isteyenler için, çok özel bir alternatif olan Trekking, kumda özgürlüğü yaşamak için Plaj Voleybolu, denizde ise Sörf yapabilir sevdiklerinizle Dalia Beach Club’da hoşça vakit geçirebilirsiniz. Dalia’nın Dalia Cafei Dalia Restaurant ı da acıkanlara zengin bir mönü ile hizmet veriyor.Hafta içi giriş ücreti 20 YTL. Hafta sonu giriş ücreti 25 YTLdır. Şezlong ve otopark için ayrıva bir ücret ödenmiyor. Sabah 08:00′de açılıyor.
Adres: Demirci Köyü-Sarıyer Telefon: 0212 204 01 69 – 204 03 68

DODO İSTANBUL SEA CLUB
Tuzla’da hizmet veren Dodo İstanbul Sea Club, hem restoranlarının hem de aktivitelerinin zenginliğiyle İstanbullu deniz tutkunlarını kendisine çekiyor. Haftanın yedi günü hizmet veren Dodo, hafta içi 11:00-24:00, hafta sonu ise 11:00-02:00 saatleri arasında açık. Hafta içi saat 20:00′den sonra girişler ücretsiz. Hafta içi giriş fiyatı 10 Y TL. (bir içki dahil) Hafta sonu ise 20 Y TL.(öğle yemeği dahil). Hafta sonu saat 20:00′den sonar da 20 Y TL. ödeyerek cluba girebilirsiniz. Dodo’nun iki restoranı bulunuyor. Akdeniz yemekleri sunan Yunan restoranı El Greko ve Brezilya restoranı Rodizio. Bar olarak Escoba Beach Bar ve cafe olarak Nescafe Cafe Corner hizmet veriyor. Sörf yapmaya imkan sağlayan Dodo’nun 25 kişilik eğitim veren bir sörf alanı bulunuyor. Dodo İstanbul Sea Club’da haftanın her günü sörf yapabilir ve Club’dan yararlanabilirsiniz. İsterseniz Nescafé Cafe Corner`da ağaçların altında minder veya hamaklarda dinlenebilir ya da aktivitelere katılabilirsiniz. Dodo İstanbul Sea Club’da gün boyu müzik, gün boyu eğlence, gün boyu aktivite var. Ve tabi ki cumartesi ve pazar en özel günleri. Dodo İstanbul Sea Club her haftasonu gecesi Escobar Beach Bar’da içeriği her hafta değişen beach partileriyle de bizleri İstanbul atmosferinden çıkarmayı hedefliyor.Beach Club ve Sörf İstasyonu 200 kişilik partilere ev sahipliği de yapıyor.
Adres: Ankara Mercan Çınarlı Sok. No:1 Tuzla Telefon: 0216 446 87 37-38

GOLDEN BEACH CLUB
Golden Beach Club, tatilin keyfini İstanbulda sürmenizi eğlenceyi ve dinlenceyi evinizin yakınlarında yaşamanız için açıldı. Hem günübirlik, hem dilediğiniz kadar kalacağınız Golden Beach Club, kaliteli bir tatilin İstanbul’daki adresi… Golden Beach Club, İstanbul’un karadeniz kıyısında yaşamın özgürlüğünü, renklerin cümbüşünü ve bir tatil düşünü size cömertçe sunan saklı bir cennet. Konaklama ve aktivite imkanları: 26 adet bungalow, 6 adet suit oda, Camping Restaurant, Kır Kahvesi, Snack bar, Beach bar, Beach volley, Bisiklet ve yürüyüş parkuru, Tırmanma duvarı, Mini golf sahası.
Giriş ücret, hafta içi 15 YTL, hafta sonu 25 Y TL. Sabah 08:00′de hizmet vermeye başlayan plajın akşam kapanış saati yok. Ayrıca bungalowlarda hafta içi 55 Dolar, hafta sonu 75 Dolardır. Suit odalar ise hafta içi 80 Dolar, hafta sonu 100 Dolardır.
Adres: Marmaracık Koyu, Rumelifeneri Telefon: 0212 325 55 83-84

KAMOS BEACH CLUB
Haftanın yedi günü açık olan tesiste havuz da var. Sabah 08.00’de açılan mekan, gece 02.00’de kapanıyor. Giriş hafta içi 10, hafta sonu 15 YTL.. Fiyata şezlonglar dahil. Konser de düzenlenen Kamos’ta, bir restoran da bulunuyor.
Adres: Kınalıada Ayazma Koyu Telefon: 216 381 69 13

NON-STOP BEACH
Kilyos kıyısında 24 Haziran’da hizmete giren non-stop beach deniz,kum ve güneşin tadını çıkarmak için ideal bir beach. Giriş ücreti ve servis bakımından diğer beachlerden farklı olan non-stop beach’te hafta sonları Njoy Sport Club eğitmenleri eşliğinde aerobic, tae-bo, pilates, aquagym, yoga, body pump gibi spor aktiviteleri yapabilmek fırsatınız var. Beach volley, parti ve konserlerin olduğu non-stop beach’te ayrıca her hafta sonu DJ partiler verilmekte,jetsky,banana,kano ve deniz bisikletine binebilirsiniz. Hafta içleri 09:00-00:00 arası hizmet veren non-stop beach, hafta sonlarıda 24 saat hizmet vermektedir.Hafta içi giriş fiyatları 09:00-19:00 arası 10 YTL. Bu fiyata şezlong,sehpa ve şemsiyede dahil. Hafta sonları ise 15 YTL. Buraya ulaşmak için, Taksim AKM, Levent metro çıkışı, Şişli Cevahir önünden kalkan servislerden faydalanabilirsiniz.Saat 20:00 den sonraki fiyatlar organizasyon bedeli olacaktır.
Adres: Kilyos Turban Yolu No:4 Kilyos Telefon: 0212 219 22 93 – 230 21 04

SOLAR BEACH
2002 yaz sezonunda faaliyet geçen Solar Beach, 30.000 m2′yi aşan alanıyla Türkiye’nin en büyük özel plaj ve açık hava performans merkezi olma özelliğini taşımakta. Solar Beach, Kilyos’ta gündüzü ve gecesiyle 24 saati dolu dolu yaşayan bir ‘vaha’… Genis altyapı olanakları, otopark alanları, özel plaji, catering alternatifleri, konser ve performans sahneleri, sinirsiz spor alternatifleri, tüm yaz sezonuna yayılan gündüz ve gece aktiviteleri ile Solar Beach, İstanbul için yaz aylarının ‘vazgeçilmez’i… Konukların hizmetine sunulmuş olan 1 kilometrelik özel plajın haricinde yararlanabilecekleriniz: Axess Lounge (400 kişiye kadar yemek servisi imkanı), Beach Bar, Solar Bar (40 metrelik ana bar), BBQ Corner, Performanslarda kullanılan 6 modüler bar, Performanslarda kullanılan 4 ek yiyecek servis noktası, Çocuklu ailelere yönelik Kids Club, 3.000 kişilik şezlong ve minder, 9 adet güneşlenme terası, 2000 araçlık özel otopark, 3 ayrı bölümde 60 adet WC, 40 adet duş ve soyunma kabinleri. Solar Beach hafta içi 09:00-16:00 arası, hafta sonuda 09:00-18:00 arası hizmet verecektir. Haftaiçi giriş: 15 YTL, Haftasonu giriş: 25 YTL. 6-12 yaş grubu çocuklara %50 indirim yapıldığı gibi 0-6 yaş grubuda ücretsiz girebilir.
Adres: Turban Yolu Caddesi 4 – Kilyos Telefon: 0212 201 21 39 (PBX)

WATTABE
Türkiye’nin ilk Doğa Sporları merkezi olan Wattabe Büyükçekmece gölüne 1 km.sahili olan 610 dönüm doğada hayata eklenmiştir. Dünyada gerek kişisel, gerekse kurumsal olarak yaşam kalitesini artırmanın önde gelen elemanları arasında yer alan Doğa sporları kavramının Türkiye’deki ilk kurumsal merkezidir. Wattabe’de Su Sporları (Yelken, katamaran, laser, rüzgar sörfü, sea kayak, kano), Motor Sporları (4X4 off road, buggy, ATV ) gibi sporlarından birini tercih edebilirsiniz. Motor ve su sporları dışında Mountainbike, paintball, çeşitli kurslar ve şirketler için eğitimler düzenliyorlar. Çeşitli aktivitelerde acıkan ve yorulanlar için Wattabe’nin restaurant ve barı da mevcut.
Adres: Alkent 2000 Lakeside 34900 Büyükçekmece Telefon: 0212 857 82 92 – 857 82 93

İSTANBUL’UN PLAJLARI

CADDEBOSTAN PLAJI
40 Yıl önce giriş ücreti 60 para olan Caddebostan Plajı İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin çalışmalarıyla geçtiğimiz yaz sezonu açıldı ve Kadıköylülerin deniz hasreti bitmiş oldu. 2 bin kişilik plajda şemsiye ve şezlong ücretleri 1-2 YTL. 25 soyunma kabininin hizmet verdiği plaja duşlar da var. Güvenlik görevlisi ve cankurtaranlarında bulunduğu Caddebostan Plajın’da açlığınızı yatıştırmanız içinde çeşitli yiyecekler ve içecekler alabileceğiniz büfeler bulunmakta.

MENEKŞE PLAJI
Açılışı hijyen koşulları nedeniyle bu yıla ertelenen Menekşe Plajı için 5000 metre küp kum taşındı ve kumsal yeniden düzenlendi. Menekşe Plajında ; 3 büfe, soyunma grupları, WC, çocuk oyun grupları, duşlar, yeşil alan ve otopark çalışmalarıda yapıldı.

FLORYA PLAJI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Turistik Tesisler Müdürlüğü; Atatürk Deniz Köşkü – Güneş Moteller önünü kapsayan sahada yer alan Florya Plajı’nın yeniden düzenlenmesi için 15 bin metreküp yeni kum serdi, bin 800 metrekarelik otopark inşa etti, çocuk oyun grubu, WC`ler yaptı. Yapılan diğer çevre düzenlemeleriyle 14 bin metrekarelik bir alan halkın hizmetine açıldı. Bunun 12 bin metrekaresi sahil olarak kullanılmaktadır.
Ayrıca Florya Plajına hiç bir şelikde atık su karışmamaktadır.Kanalizasyon ve yağmur suyu gibi gider boruları Avcılardaki arıtma tesislerine bağlanarak denize karışması önlenmiştir.

FENERBAHÇE PLAJI
Yıllar sonra tekrar açılan Fenerbahçe Plajı 4 bin metrekarelik bir alan üzerine kuruldu.Mısır’dan 35 palmiye ağacı, Tekirdağdan da 400 metreküp kum getirildi ve plaj düzenlemesi yapıldı. Fenerbahçe Plajı 170′i şezlonglu olmak üzere 400 kişiye aynı anda denizden yararlanma fırsatı tanımaktadır.

KİLYOS PLAJI
İstanbul’un telaşından biraz olsun uzaklaşmak ve denizin tadını çıkarmak isteyenler için kent merkezine 1 saat uzaklıkta olan Kilyos Plajı, göz alabildiğince uzanan kumsalı ile İstanbulluları ağırlıyor.Vücudu kavurmayan, duş yapmaya bile gerek bırakmayan az tuzlu lacivert denizi İstanbulluları kendine çeken taraflarından olsa gerek. Ayrıca Kilyos Plajı, kır lokantalarında piknik yapmak, etkinliklere katılmak ve çılgınca eğlenmek isteyenlere ev sahipliği yapıyor.

altınkum plajı, beykoz poyraz köyde plaj, Büyükçekmece, Caddebostan 2, Caddebostan Plajı, caddebostan plajı 2010, caddebostan plajı adresi, Caddebostan-1 plajı, Cankurtaran Hizmeti, cankurtaran personeli, Çiroz, çiroz halk plajı, Çiroz Plajı, deniz kum güneş,Denize Girilebilecek Plajlar, denize girilebilecek yerler, denize girilecek temiz yerler, Denize nereden girebilirim, Durusu Karaburun Plajı, en güzel plajlar, Enka Spor Kulubü, Florya Çiroz Plajı, Florya Güneş Plajı, Florya Menekşe Plajı, Florya Plajı, Florya sahili, giriş ücreti, güneş, Güneş Plajı’, Halk Plajı, HAVUZ CENNETİ İSTANBUL, İstanbul denizi temiz mi, İstanbul Nerede Denize Girilir, İstanbul Nerede Yüzülür, İstanbul Yakın Plajlar, İstanbul’da denize girilebilecek yerler, İstanbul’da plajlar, İstanbul’da Plajlar Sezonu Açtı, İstanbul’un ‘güvenli’ plajları, istanbulda nerede yüzülür, istanbuldaki plajlar, İstanbul’da denize girilebilecek, istanbul’da Denize Girilebilecek Plajlar, İstanbul’un En Popüler Plajları, kadınlar plajı, Karacaköy Yalıköy, kas gelişimi, kilyos plajı, Kısırkaya Plajı,Küçüksu Plajı, kum göçmes, kum kayması, menekşe kadınlar plajı, menekşe plajı, NASIL GİDİLİR?, plaj, Plaja Giriş, plajlar, PLAJLARDA NELER VAR?, ruhsatı bulunan plajlar, temiz deniz, Ücretsiz, Uzunkum, WATTABE, YÜZERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?, YÜZME ÖNCESİ NASIL BESLENMELİ?, yüzme sporu,YÜZMENiN FAYDALARI

Alıntı: http://www.bilgibulur.com

Digg this! Add to del.icio.us! Stumble this! Add to Techorati! Twitter Share on Facebook! Reddit! Yahoo Messenger Yazar admin


Yayınlanan Kategoriler İstanbul, Yaşam Etiketler :ağva plajı, altın kum plajı, altınkum plajı, Avrupa Yakası, beykoz poyraz köyde plaj, Büyükada Nakibey Plaj, Büyükada Nakibey Plaj Önü, buyukada plajlar, çiroz halk plajı, Çiroz Plajı, Denize Girilebilecek Plajlar, denize girilebilecek yerler, denize girilecek temiz yerler, Durusu Karaburun Plajı, en güzel plajlar, Enka Spor Kulubü, Florya Çiroz Plajı, Florya Güneş Plajı, Florya Menekşe Plajı, Florya Plajı, Florya sahili, giriş ücreti, girişi ücretli olan, Güneş, Güneş Plajı', Halk Plajı, hangi istanbulun en iyi plajları, HAVUZ CENNETİ İSTANBUL, heybeliada plaj, heybeliada plajı, Heybeliada Sadıkbey Plajı, Heybeliada Su Sporları, istanbul adalar, İstanbul Nerede Denize Girilir, İstanbul Nerede Yüzülür, İstanbul Plajları 2011 durumu, İstanbul Yakın Plajlar, İstanbul'da denize girilebilecek yerler, İstanbul'da plajlar, İstanbul'da yüzmek, istanbulda nerede yüzülür, istanbulda yüzmek için tercih edilecek plajlar, istanbuldaki plajlar, istanbul’da Denize Girilebilecek Plajlar, İstanbul’da yaz, İstanbul’un En Popüler Plajları, İstanbul’un En Temiz Plajları Ve Fiyatları, İyi kalite su bölgesi arttı, kadınlar plajı, Kadir Topbaş, Kınalıada Su Sporları, Koliform bakterileri, menekşe kadınlar plajı, menekşe plajı, menekşe plajı telefon, NASIL GİDİLİR?, Poyrazköy Plajı, ruhsatı bulunan plajlar, sarıyer altınkum plajı, temiz deniz, ücretli, Ücretsiz, Uzunkum, Yörükali Tesisleri

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal etİsim *

E-posta * (will not be published)

İnternet sitesi

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:

Kategori bilgisayarCep TelefonuDiyetDizilerDünyaEğitimEkonomiFeaturedGenelGüncelinternetİstanbulKanal İstanbulKobiKonutMagazinOtomobilSağlıkSecim 2011SinemaSiyasetSporTeknolojiTorba YasaTurizmTürkiyeYaşam Vatan Son Dakika MetaKayıt OlGirişYazılar RSSYorumlar RSSWordPress.org Son Yorumlar sefika in Kansere Aşıyla Çare Arıyorlar
"merhaba fatma hanim,, …"sefika in Kansere Aşıyla Çare Arıyorlar
"slm erdal,,bizde hastanede tedavideyiz,,simdilik hersey iyi hatda mrt cekildi be…"fatoş in Strese karşı moda renkler
"bu fırçadaki renk hanqi renk fuşyamı yha o kadar aradım bulamadım…"NURCAN AYAN ELCİN in KOBİ’lere Yeni Kredi Paketi İle Kredi Almayan Kalmayacak
"SAYIN BAKANIM ANTALYA MERKEZ GÜLLÜK CADDESİNDE 05,05,2011 VERGİ LEVHALI YEN�…"erakmanlar in ARAMA MOTORLARINA BEDAVA KAYIT
"Bilgiler içib teşekkür ederim. Sanırım faydası olacak bana.…" En Çok Yorumlananlar Torba Yasa'da Bağ-Kur'luya Erken Emeklilik Fırsatı Emeklilik için yaşı bekleyenlere müjde! Sözleşmeli Er Alımı ve Sözleşmeli Er Şartları 2011 Muhteşem Yüzyıl dizisi RTÜK'e şikayet yağmuru - 2. bölüm fragmanı - dizi izle Erken Emeklilik Yasa Tasarısı 2010-2011 Kayseri Toki Kura Çekilişi Sonuçları Son Makaleler İstanbul’un En Temiz Plajları Ve FiyatlarıLYS 2011 Sonuçları için Geri Sayım Başladı! – LYS Sonuç Açıklama Sistemi LYS 2011 ÖSYMKOBİ Stratejisi ve Eylem Planı yayımlandıTrabzonspor’un Şampiyonlar Ligi 3.Turundaki Rakipi BenficaBunamamak için gözlere ve dişlere iyi bakınBanu Güven’den Başbakan’a mektup Etiket Bulutu AnkaraBaşbakan Recep Tayyip ErdoğanBirCEP TelefonudiyabetDiyetEdenEkonomifacebookFenerbahçegalatasarayGenelgoogleHaberinternetkanserKOBİkosgebmemurMetinMuhteşem YüzyılNinreklamSağlıkSGKSosyal Güvenlik KurumutokiToplu Konut İdaresiTorba KanunTorba TasarıTorba YasaTorba yasada neler var?torba yasa maddeleritorba yasa ne zaman çıkacaktorba yasasında neler varTorba Yasa TasarısıTürkiyeYaYaşamYeniYÖKİlkİstanbulŞEKERşeker hastalığı sohbetcabadak.xml

Cover WP Theme

© 2011 Güncel Bilgi Paylaşım Sitesi

Kişisel web sitesiKişisel web sitesi

0 yorum:

Yorum Gönder