2011 MEB meb.gov.tr Sbs 7. sınıf sınav sonuçları (tercih sonuçları)

2011 MEB meb.gov.tr Sbs 7. sınıf sınav sonuçları (tercih sonuçları) (Gazete manşetleri)MEB E-okul SBS 7.sınıf SBS sınav sonuçları açıklandı. SBS sınavı sonuçları MEB (e-okul e okul) ile eş zamanlı olarak sitemizde yayınlandı. 7. sınıf sonuçları sorgulama linki (e-okul). SBS 7. sınıf sınav sonuçları burada!

 

MEB E-okul SBS 7.sınıf SBS sınav sonuçları açıklandı. SBS sınavı sonuçları MEB (e-okul e okul) ile eş zamanlı olarak sitemizde yayınlandı. 7. sınıf sonuçları sorgulama linki (e-okul). SBS 7. sınıf sınav sonuçları burada!

İlköğretim 7. sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre, tüm soruları doğru yapan öğrenci sayısı 503, sınıf puanı 500 tam puan olan öğrenci sayısı ise 355 olarak belirlendi. 2011 Yılı DPY 7 ve 8. Sınıflar Yerleştirme Sonuçları ve 2011 Yılı DPY 5, 6, 9, 10 ve 11. Sınıflar Puan ve Yerleştirme Sonuçları burada. MEB 2011 PYBS Sonuçları (bursluluksınavı 2011 sonuçları) linkinden sonuçları sorgulayabilirsiniz. İşte bursluluk sınavı sonuçları!

İlköğretim 7. sınıflar için son kez düzenlenen SBS sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının (MEB)internet sitesinde açıklandı. Sonuçlar, “http://www.meb.gov.tr” ve “https://e­-okul.meb.gov.tr” internet adresinden öğrenilebilecek.

7. SINIF SBS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2011 Yılı DPY 7 ve 8. Sınıflar Yerleştirme Sonuçları için tıklayınız

2011 Yılı DPY 5, 6, 9, 10 ve 11. Sınıflar Puan ve Yerleştirme Sonuçları için tıklayınız

MEB’den yapılan açıklamada, bu sınavlarda öğrencilere yıl boyunca öğrenme, öğretme sürecinde elde ettikleri kazanımların seviyesini ve bu kazanımların günlük hayatta kullanılması becerisine dönüştürülmesini ölçmek için akademisyenlerden oluşan komisyonlar nezaretinde geliştirilen, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Yabancı Dil alanlarında toplam 90 test sorusu yöneltildiği ifade edildi.

Bu soruların sınav sonrası akademisyenlerin de yer aldığı bilim kurulları tarafından incelendiği ifade edilen açıklamada, incelemelerin bilimsel doğruluk, ölçme tekniğine uygunluk, dil anlatımı, öğretim programlarının kazanımları doğrultusunda yapıldığı vurgulandı.
Bu kapsamda incelemeyi yapan kurul ve komisyonlar tarafından iptali gerektiren herhangi bir sorunun tespit edilmediği bildirildi.

Seviye Belirleme Sınavları’nın bir sıralama sınavı olmadığının altı çizilerek, bu sınavlarlaöğrencilerin okulda elde ettikleri kazanımların ölçülmesinin hedeflendiği belirtildi. Bu sebeple busınavların sonucuna göre öğrenci, okul, il ve ilçe sıralaması yapılmasının uygun görülmediği kaydedildi.

Sonuç belgelerinde SBS puanı ve sınıf puanlarının (SP) yer aldığı ifade edilerek, SP’nin SBS puanı ile Yılsonu Başarı Puanlarının (YBP) Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Yönergesi hükümleri çerçevesinde hesaplanmasıyla elde edilen puan olduğu, öğrencinin 8. sınıf sonunda ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmesinde kullanılan Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) hesaplamasının ana unsurunu oluşturduğu ifade edildi.Bu sebeple SBS puanlarının öğrencilerin yeni öğretim yılında başarısının artırılmasında önemli bir veri olarak kullanılmasının ötesinde tek başına bir anlamın söz konusu olmadığı belirtildi.

SAYISAL VERİLER
Açıklamaya göre, sınava başvuran öğrenci sayısı 1 milyon 98 bin 203 olurken, sınava 1 milyon 83 bin 750 öğrenci girdi. SBS’ye özel okullardan 36 bin 567, devlet okullarından 1 milyon 47 bin 183 aday sınava girdi. Devlet okullarından 4′ü kız, 3′ü erkek olmak üzere toplam 7 öğrencininsınavı iptal edildi.

Bu yıl yapılan 7. sınıflar SBS’de tüm soruları doğru yapan öğrenci sayısı 503, sınıf puanı 500 tam puan olan öğrenci sayısı ise 355 olarak belirlendi.

Tüm soruları doğru yapan öğrenci sayısı özel okullarda 291, devlet okullarında ise 212 olarak belirlendi. Kız öğrencilerden 244′ü, erkek öğrencilerden ise 259′u tüm soruları doğru yanıtladı. 2010 yılında düzenlenen ilköğretim 6. sınıf SBS’de ve 2011 yılında düzenlenen ilköğretim 7. sınıf SBS’de tüm soruları doğru yapan aday sayısı ise 84 olarak tespit edildi.

Sınıf puanı 500 puan olan öğrenci sayısı 355 olarak belirlenirken, ilköğretim 6. sınıf SBS veilköğretim 7. sınıf SBS’de sınıf puanı 500 puan olan öğrenci sayısı 60 olarak belirlendi.

Kopya taraması sonucu bazı test ya da testleri ikili kopya nedeniyle iptal edilen öğrenci sayısı 155 olurken, kopya taraması sonucu ikili kopya nedeniyle iptal edilen test sayısı 184 oldu.

Veli, öğretmen ve öğrencilerin konuyla ilgili her türlü talep ve şikayetleri için Alo Eğitim (444 83 83) hattını arayabilecekleri belirtildi.(

Kaynak: www.beyazgazete.com

Yazar admin


2011 dpy aday sayısı (1)2011 dpy de full yapa öğrenci isimleri (1)2011 dpy öğrenci sayıları (1)2011 dpybs sonucunda okulların yapacakları işlemler (1)2011 Yılı DPY GİREN ÖĞRENCİ SAYISI (1)e okuln yerlestirme sonucları (1)e okulsbs tercihleri (1)meb sbs 8 sınıf sınav kayıtları son gün (1)sbs sonuçları okul puanları (1) Yayınlanan Kategoriler Eğitim Etiketler :2011 MEB, 2011 Yılı DPY 7 ve 8. Sınıflar Yerleştirme Sonuçları, 7. SINIF SBS SONUÇLARI, 7. SINIF SBS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ, 7. sınıf sınav sonuçları MEB, 7. sınıf sonuçları sorgulama, 7.sınıf sbs yerleştirme sonuçları açıklandı, ilköğretim 7. sınıf öğrencileri, MEB E-okul, Puan ve Yerleştirme Sonuçları, Sbs, SBS 7. sınıf sınav sonuçları, SBS 7.sınıf SBS sınav sonuçları, SBS 7.sınıf sonuçları, sbs yerleştirme, Sınav Sonuç Belgesi, Sonuçlar, tercih sonuçları, Yerleştirme

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal etİsim *

E-posta * (will not be published)

İnternet sitesi

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:

Kategori bilgisayarCep TelefonuDiyetDizilerDünyaEğitimEkonomiFeaturedGenelGüncelinternetİstanbulKanal İstanbulKobiKonutMagazinOtomobilSağlıkSecim 2011SinemaSiyasetSporTeknolojiTorba YasaTurizmTürkiyeYaşam Vatan Son Dakika MetaKayıt OlGirişYazılar RSSYorumlar RSSWordPress.org Son Yorumlar eda in Ali Taran Ayşe Özyılmazel Düğünü (Yılın Olay Düğünü)
"bide of ya çok kötü oldum evlendiklerini duyunca ali taran çok çirkin ayşe…"eda in Ali Taran Ayşe Özyılmazel Düğünü (Yılın Olay Düğünü)
"yazık…"Cefi1965 in Torba Yasa’da Bağ-Kur’luya Erken Emeklilik Fırsatı
"slm 09.03.1965 doğumluyum 1993 den 1996 yılına kadar 405 gün SSk prim günü…"Alp in Kansere Aşıyla Çare Arıyorlar
"Serap hanim merhaba. Öncelikle babaniza gecmis olsun dileklerimi iletiyorum ve …"omer in İşçi 2 bin 500 lira zam farkı alacak
"banada biraz abartılı geldi sanki bende eüaş ta çalışıyorum verilen raka…" En Çok Yorumlananlar Torba Yasa'da Bağ-Kur'luya Erken Emeklilik Fırsatı Sözleşmeli Er Alımı ve Sözleşmeli Er Şartları 2011 Emeklilik için yaşı bekleyenlere müjde! Muhteşem Yüzyıl dizisi RTÜK'e şikayet yağmuru - 2. bölüm fragmanı - dizi izle Erken Emeklilik Yasa Tasarısı 2010-2011 Kayseri Toki Kura Çekilişi Sonuçları Son Makaleler Manchester United – Manchester City: 3-2Nerede, Ne Zaman, Nasıl Askerlik Yapacağım?Lanetli Ailenin İnanılması Zor Yaşam Hikayesi2011 MEB meb.gov.tr Sbs 7. sınıf sınav sonuçları (tercih sonuçları)Beşiktaş 2-1 Ergotelis maç özeti golleri video izle (Beşiktaş Ergotelis)Askerlik Süresi 9 Ay Mı Oluyor? Bedelli Ve Sözleşmeli Askerlik’te Son Durum Etiket Bulutu AnkaraBaşbakan Recep Tayyip ErdoğanBirCEP TelefonudiyabetDiyetEdenEkonomifacebookFenerbahçegalatasarayGenelgoogleHaberinternetkanserKOBİkosgebmemurMetinMuhteşem YüzyılNinreklamSağlıkSGKSosyal Güvenlik KurumutokiToplu Konut İdaresiTorba KanunTorba TasarıTorba YasaTorba yasada neler var?torba yasa maddeleritorba yasa ne zaman çıkacaktorba yasasında neler varTorba Yasa TasarısıTürkiyeYaYaşamYeniYÖKİlkİstanbulŞEKERşeker hastalığı sohbetcabadak.xml

Cover WP Theme

© 2011 Güncel Bilgi Paylaşım Sitesi

Kişisel web sitesiKişisel web sitesi

0 yorum:

Yorum Gönder