Tff’den Fener’i Rahatlatan Açıklama

TFF Başkanı Aydınlar: Elimizde belge yok, lig planlandığı gibi devam edecek

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısı sona erdi, Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, ellerinde belge olmadığını ve ligin daha önce planlandığı gibi devam edeceğini söyledi.

Futbol Federasyonu’nun İstinye’de bulunan merkez binasında yaptığı basın açıklamasında, “Spor Toto Süper Lig tescil edildiği şekilde devam edecek. TFF’nin elinde belge bulunmamakta ve bu yüzden de bir işlem başlatılamamaktadır.

Cumhuriyet savcılığının iddianamesini hazırlamasını bekleyeceğiz. Toplumun tüm kesimini mutlu etmeyeceğini biliyoruz, en doğru kararı vereceğiz. UEFA ve FIFA ile temas halindeyiz. Süper Lig daha önce açıklandığı gibi 5 Ağustos’ta başlayacak. 31 Temmuz’da da Süper Kupa finali Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanacaktır. ” dedi.

Başkan Aydınlar, ligin tescil edildiği şekilde devam edeceğini de belirterek, “UEFA’ya liste daha önce verildi. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’ne gidecek. Trabzonspor Şampiyonlar Ligi için ön eleme oynayacak. Bursaspor, Gaziantepspor UEFA Avrupa Ligi’ne, Ziraat Türkiye Kupası’nı alan Beşiktaş ise kupadan UEFA Avrupa Ligi’ne gidecek. ” diye konuştu.

Aydınlar, Kulüpler Birliği Vakfı üyelerinin de bu süreçten en az zararla çıkma düşüncesinde olduklarını ve TFF’ye destek verdiklerini sözlerine ekledi.

0 yorum:

Yorum Gönder