Ay tutulması Google Doodle bugün canlı izle

Ay tutulması Google Doodle bugün canlı izle

Ay tutulması Google‘den müthiş doodle Ay tutulması ile ilgili anlamlı logo.Ay tutulması logosu görsel tasarımı. Ay tutulması canlı izle. 2011 yılının ilk Ay Tutulması,15 Haziran.Çarşamba günü (bugün) saat 22.05′de başlayacak.Ankara Üniversitesi (AÜ) Rasathanesi, 1 saat 40 dakika sürecek ay tutulması için düzenleyeceği özel etkinliğinde, meraklılarına gökyüzünü teleskoplarla izlettirecek. 15 Haziran 2011 Ay Tutulması ile ilgili bilgiler şöyle: AA muhabirinin AÜ Gözlemevi yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 15 Haziran Çarşamba günü yaşanacak yılın ilk Ay Tutulması için düzenlenecek özel etkinlik saat 20.00′da başlayacak.

Sunum ve belgesel gösterimlerinin yapılacağı etkinlikte, saat 22.05′de izlenmeye başlanacak olan Ay Tutulması, 1 saat 40 dakikalık süresiyle izleyenlere görsel bir şölen yaşatacak. Bu kadar uzun süreli bir ay tutulması, en son 2000 yılı Temmuz ayında gerçekleşti.

Etkinlik programında, uzmanlar eşliğinde çıplak gözle gökyüzü gözlemi, takımyıldızların mitolojik hikayeleri ile birlikte anlatımı ve teleskoplarla Ay ve halkalı gezegen Satürn’ün gözlemi de yer alıyor. Gözlemevi Müzesi de etkinlik boyunca açık kalacak.

Ankara Üniversitesi Gözlemevi, yıl boyunca her Ay halk günü etkinlikleri ve özel gök olayları etkinlikleri ile kapılarını gökyüzü meraklılarına açmaya devam edecek.

Gözlemevi yetkilileri, Gözlemevi’nin şehirden uzak ve yüksek bir konumda bulunması nedeniyle katılımcıların yanında kalın giysiler bulundurmalarını önerdi.

Bu yılın hesaplarına göre, Tutulma sırasında Ay’ın konumları şöyle olacak:

saat 20.24 Ay’ın dünyanın yarı gölge konisi içine girmesi
saat 21.22 Parçalı Tutulma başlangıcı
saat 22.22 Tam Tutulma başlangıcı
saat 23.12 Tam Tutulma ortası
saat 00.02 Tam Tutulma sona ermesi
saat 01.02 Parçalı Tutulmasının sona ermesi
saat 02.00 Ay’ın Dünyanın yarı gölge konisinden çıkışı

ÇÖMÜ’de Halk Günü

Yılın ilk ay tutulması dolayısıyla, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) bağlı Ulupınar Gözlemevi’nde “Halk Günü” düzenlenecek.

Gözlemevi müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, yaptığı açıklamada, 15 Haziran’daki ay tutulmasının Türkiye’nin her yerinden teleskop ve dürbün kullanmadan gözlenebileceğini söyledi.

Tutulmanın söz konusu gün saat 20.24′de ayın dünyanın yarı gölge konisi içine girmesiyle başlayacağını ifade eden Demircan, “Saat 22.22′de tam gölge konisine girmeye başlayınca ay görüntüsünde kızıllaşma gözlenecek. Tam tutulma 23.12′de gerçekleşecek ve 02.00′ye kadar sürecek” dedi.

Demircan, ay tutulması nedeniyle ÇOMÜ Ulupınar Gözlemevi’nde “Halk Günü” düzenleneceğini kaydetti.
Ay Tutulması, 15 Haziran 2011 Ay Tutulması,Ay Tutulması Nasıl Gerçekleşir, Ay Tutulması Ne Zaman ve Nereden İzlenebilecek,Ayın Tutulma Evreleri, Ay Tutulmasını İzlemek İçin Görmek İçin Ne Yapılmalı

k

Gelen Aramalar:bugünkü ay tutulmasını izle (14)ay tutulması canlı (4)ay tutulması canlı izle (3)bugunku ay tutulması canlı izle (2)bugünkü ay tutulmasını canlı izle (2)google doodle ay tutulması canlı izle (2)15 haziran ay tutulması izle canlı tv (1)buunkı ay tutulması canlı (1)canlı tv izle ay tutulması (1)ege üniversitesi gözlem evi 15 06 2011 tam ay tutulması canlı (1)google Ay Tutulması izle (1)google doodle Ay tutulması canlı (1)google doodle ay tutulmasını canlı izle (1)google doodle ay tutulmasını izle (1)teleskoptan canlı ay tutulması (1)bugünki ay tutulmasi canli izle (1)bügün olan ay tutulması izle (1)bugün kü ay tutulması canlı izle (1)ankarada bugün online ay tutulması izlee (1)Ay Tutulması başladı canlı izlemek için (1)

0 yorum:

Yorum Gönder